За даними Черкаського обласного лабораторного центру з початку року зафіксували перший випадок ботулізму на Черкащині. Захворіла жителька Шполянського району. Діагноз “ботулізм” підтвердили лабораторно: в крові пацієнтки виявили ботулотоксин типу В.
У Смілі та районі випадків ботулізму в 2020 році та за січень 2021 року не було, повідомила Тетяна Куліда, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Смілянського управління Держпродспоживслужби.
Також, вона нагадала, що ботулізм – тяжка харчова токсикоінфекція, що вражає центральну нервову систему і приводить, за відсутності своєчасного лікування, до паралічу. Дуже часто підхоплюють цю хворобу через домашні консерви, отруєні токсином ботулізму.
Токсин, потрапивши в кишківник людини, всмоктується в кров і викликає важке захворювання, яке може призвести до трагічного результату. Первинні ознаки – головний біль, сухість у роті, слабкість. Різко погіршується зір. Хворий відчуває сухість у роті, іноді зникає зовсім, важко ковтати, дихати, рухатись, наростає м’язова слабкість.
При перших ознаках ботулізму необхідно терміново викликати лікаря або «швидку допомогу для введення протиботулінічної сироватки, так як хворому загрожує зупинка дихання.
Дуже важливо вчасно надати першу допомогу – промивання шлунку теплим 5% розчином бікарбонату натрію (питна сода), проносне (сірчанокислий магній 30 гр на 500 гр води), персикова або інша рослинна олія для зв’язування токсинів.
І, найголовніше, завжди слід пам’ятати, що в домашніх умовах ніякі продукти – овочі, фрукти, ягоди, гриби та інше, не можуть бути гарантовано очищені від забруднення. Ні один з рецептів консервування не запобігає від проростання спор ботулінічного мікроба. Тому консервовані продукти, виготовлені в домашніх умовах, перед вживанням слід викласти в каструлю і прокип’ятити 15 – 20 хвилин, а потім охолодити. Кип’ятіння руйнує токсин.
Залишити відповідь