Лісівники Смілянщини постійно працюють в напрямку розвитку лісового туризму. На території Смілянського лісгоспу є чимало унікальних природних та історичних об’єктів, пам’яток, які вони відшуковують та беруть під свою опіку.
Для громадськості, молоді, туристів – це неформатний інтерактивний спосіб зазирнути в минуле та пізнати щось нове, познайомитися з роботою лісівників і заодно активно відпочити у місцевих лісах, розповіли у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
У 2009 році в Малому Старосіллі на території Будянського лісництва було відновлено штабну землянку легендарного диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського та створено у ній музей. До цього процесу долучилися і смілянські лісівники.
Періодично доводиться проводити реконструкцію музею, оскільки із часом деревина виходить із ладу і потребує заміни. Так, наприкінці минулого року за допомогою ветеранів АТО, жителів села Малого Старосілля, громадських організацій, осередку сільського зеленого туризму Смілянщини та за підтримки Смілянського лісгоспу було повністю відбудовано музей, замінено стіни та стелю.
З історії:
77 років тому (25.11.1943) року нацитські війська розпочали операцію по ліквідації диверсійно-організаційного партизанського загону ім. Пожарського неподалік села Мале Старосілля на Грековій горі.
3 доби тривав бій, але партизани вистояли і вийшли з оточення, форсувавши непрохідні Ірдинські болота.
28.11.1943р. загін, об’єднавшись із залишками десантників Сидорчука і партизанським загоном Пальохи, вдарили гітлерівцям в тил, відвоювавши у ворога плацдарм 8 км по фронту і 3 км в глибину – таким чином, забезпечивши плацдарм для форсування річки Дніпро 52-ій армії.
Музей-землянка залишилася нагадуванням про ті часи.
Залишити відповідь