Туберкульоз є однією із найбільш небезпечних хвороб серед усіх інфекційних захворювань. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі на туберкульоз інфікується близько 10 мільйонів людей.
Україна посідає друге місце у світі за поширеністю туберкульозу з широкою лікарською стійкістю, інформує міський фтизіатр, завідувач протитуберкульозним відділенням Смілянської міської поліклініки Галина Капличенко.
Ще більш ускладнює протидію туберкульозу пандемія COVID-19, яка стала причиною значних перешкод у виявленні хворих на туберкульоз та їх лікування.
У цьому році девіз Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом звучить як «Час іде», але ніхто не очікував, що час іде назад.
В дев’яти країнах з найбільшою кількістю випадків туберкульозу різко скоротилися масштаби діагностики та лікування туберкульозу – від 16% до 41% (в середньому 23%). Падіння привело до того, що загальна кількість людей, яким був поставлений діагноз туберкульоз і які отримали лікування в цих країнах, досягло рівня 2008 року – тобто, як 12 років тому.
Захворюваність на активний туберкульоз у Смілі склала 24 особи у 2020 році. Одна людина від туберкульозу минулого року померла.
Згідно з новими вимогами, хворими на туберкульоз буде займатися первинна ланка медицини, очолена сімейним лікарем з освітою дорослого та дитячого фтизіатра. У нашому місті для цього створені всі передумови.
До симптомів туберкульозу належать кашель, що триває 2 тижні і більше; підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше; задишка; втрата апетиту та постійне відчуття втоми; безпричинна втрата ваги; підвищене потовиділення, болі в грудній клітці.
Туберкульоз зараз добре лікується – за умови раннього виявлення хвороби. До профілактики туберкульозу, в першу чергу відносяться своєчасне виявлення та лікування хворих.
Основними методами профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація малюків у пологовому будинку вакциною БЦЖ та щорічне проведення туберкулінодіагностики.
Залишити відповідь