У разі виникнення на підприємстві потреби у виконанні певного обсягу робіт, що передбачає залучення додаткової робочої сили, державна служба зайнятості допомагає підібрати тимчасових працівників з числа безробітних. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають трудові договори. Фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших, не заборонених законодавством, джерел.
Серед переваг участі у тимчасовій зайнятості: стимулювання мотивації до праці та додаткова матеріальна підтримка клієнтів служби зайнятості у період пошуку постійного місця роботи.
Протягом 2020 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяла участь 4549 осіб, із них 903 особи працювали на громадських роботах. Протягом 1 кварталу 2021 року у роботах тимчасового характеру взяла участь 1173 особи. Вони, в основному, відбувалися у галузях сільського господарства (898 осіб), переробної промисловості (148 осіб) та торгівлі (47 осіб). У громадських роботах, що відбувалися на умовах співфінансування з коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового страхування на випадок безробіття, взяли участь 78 осіб, розповіли в обласному центрі зайнятості.
До тимчасової зайнятості найбільше доулчилися безробітні з Чигиринщини (708 осіб), Монастирищини (431 осіб), Тальнівщини та Шполянщини (353 осіб).
Відповідно до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру роботи тимчасового характеру – це оплачувані роботи, що носять тимчасовий характер, і організовуються роботодавцями строком до шести місяців.
Залишити відповідь