Поліцейські в усіх навчальних закладах проводять роботу з дітьми та роз’яснюють, яка відповідальність настає за завідомо неправдиві повідомлення про замінування.
Про це інформують у поліції Черкаської області.
Черкаські школярі заради скасування навчального процесу та розваги замовляють ”мінування” в інтернет-спільноті.
Підлітки фільмують на відео, як вибухотехніки та кінологи, а також інші служби перевіряють приміщення й публікують звіт організатору у російському телеграм-чаті, мовляв, все вийшло. Натомість ”адміни” обіцяють, що таких дітей ніхто й ніколи їх не вирахує. Проте кіберполіцейські та оперативники викрили вже не одного неповнолітнього на якого чекає покарання як мінімум – чималий штраф на батьків.
Також, поліцейські ювенальної превенції разом із дільничними офіцерами, поліцейськими офіцерами громад та вибухотехніками організували в усіх навчальних закладах уроки зі школярами, щоб роз’яснити кримінальну та адміністративну відповідальність за неправдиві ”мінування”.
”Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, чи інших дій, що загрожують безпеці громадян, відповідно статті 259 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Якщо об’єктами стали, наприклад, заклади охорони здоров’я, чи школи – від 4 до 8 років.
За день в області працівники поліції провели більше 15 батьківських зборів та понад 30 профілактичних зустрічей з учнями шкіл. Такі уроки поліцейські будуть проводити в усіх закладах освіти Черкащини, плануються зустрічі і з батьками.
Залишити відповідь