Про те, як працюють заклади освіти області в умовах воєнного становища повідомила заступниця начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна.
За її словами, для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. У подальшому освітній процес буде залежати від безпекової ситуації в країні.
У зв’язку з цим у вчителів, науково-педагогічних працівників та інших працівників, а також керівників закладів освіти виникають питання щодо врегулювання процесу оплати праці.
– Під час оголошених канікул оплата праці працівників закладів освіти має здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства, – зазначила Оксана Сімушіна. – У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата здійснюється в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю.
Крім того, МОН та Профспілка, відповідно до Галузевої угоди, рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити:
- оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати;
- оплату праці освітян, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови, карантин тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства;
- збереження заробітної плати на період оголошеного карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.
Вона також нагадала, що категорично заборонено примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати.
Пресслужба Черкаської ОДА
Залишити відповідь