За сприяння американського волонтера, партнера дитячої бібліотеки Сенді Бекінгем та перекладача Анни Фартушної на сайті Minitex (США) була опублікована стаття про роботу бібліотек Сміли в умовах воєнного стану.
У публікації розповідається про актину підтримку бібліотекарями переселенців, про допомогу та працю задля спільної перемоги. Мinitex — це бібліотечна організація, яка фінансується державою, розташована в Університеті Міннесота Twin Cit. Їх місія полягає в зміцненні бібліотек, закладів культури та громад, яким вони служать. Вони пов’язують бібліотеки та людей із інформацією, ідеями та досвідом для збагачення життя та зміцнення.
Вони також підтримують бібліотеки в Південній Дакоті, Північній Дакоті, Вісконсині та за її межами. Стаття вийшла за редакцією журналіста з США Зака Міллера. У смілянській книгозбірні вдячні за підтримку та інформування світової спільноти про події в Україні. Ось що, зокрема, написали про міську бібліотеку дітей.
“Бібліотека — це територія добра! Це гасло правдиве, як ніколи. У період повномасштабного російського вторгнення наша дитяча бібліотека в Смілі стала джерелом притулку і допомоги.
Щодня, після того, як їх вигнали з дому, до бібліотеки записується все більше дітей шкільного віку. Ці юні читачі отримують моральну підтримку та захист, утримують свій розум від тривожних думок і знаходять нових друзів. Вони отримують можливість читати книги та журнали, доступу до безкоштовного Інтернету (і дистанційного навчання), грати з друзями в настільні чи комп’ютерні ігри, розвивати навички рукоділля та отримувати психологічну підтримку.
Маленький хлопчик на ім’я Максим став одним із наших найенергійніших читачів. Разом із мамою та бабусею він утік із зруйнованого війною Харкова до Сміли. Максим із задоволенням читає книги, розгадує головоломки та грається з іграшками, які бібліотека отримала в подарунок від американського волонтера Сенді Бекінгема. Ми також подарували йому подарунковий пакет, наданий місіс Бекінгем.
Юні читачі взяли участь у проекті «Нація, яка читає – непереможна», що входив до Національного тижня читання.
Щовівторка працівники бібліотеки планують організовувати мистецькі зустрічі для тих дітей, яким довелося покинути домівку. Зустрічі проводитимуть аніматори, письменники, майстри. Сподіваємося, що такі майстер-класи та заняття принесуть світло та добро, які зараз потрібні українським дітям.
З перших днів війни працівники бібліотеки активно виготовляли сітки для військових, доставляли продукти до територіальної оборони Сміли, сортували продукти та інші матеріали. Кожен робить те, що може. Ми намагаємося надати моральну підтримку тим, хто пережив війну віч-на-віч. З кожним днем їх стає все більше. Добре, що вони можуть знайти притулок у бібліотеці”.
Залишити відповідь