Головний фактор, який впливає на формування врожайності, незалежно від стану посівів на кінець осені та сприятливої перезимівлі – зволоження ґрунту.
Як інформують в обласному гідрометцентрі, цьогоріч, незважаючи на примхи погоди, несприятливих явищ, які могли суттєво вплинути на зниження врожаю НЕ БУЛО.
Ранній початок весняних процесів ще у лютому та здебільшого посушлива та прохолодна погода після надмірно дощового квітня СПРИЯЛИ підживленню озимини, їх приживленню, кущінню, тобто поступовому росту та розвитку і наразі озимина заколосилася в строки В БЛИЗЬКІ ДО ЗВИЧАЙНИХ. Критичний період розвитку до вологи, тобто інтенсивний ріст стебла та формування колосу відбулися за цілком сприятливих умов – це помірні температури та достатні вологозапаси ґрунту.
Враховуючи фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі і в разі відсутності форс-мажорних факторів є потенціал, аби ЗІБРАТИ ДОСТОЙНИЙ УРОЖАЙ.
УРОЖАЙНІСТЬ ОЗИМИХ КУЛЬТУР у 2022 році в Черкаській області очікується висока. За попередніми оцінками, валовий збір з урахуванням площ під озимими зерновими культурами на 20% менше попереднього року.
Залишити відповідь