Грошову компенсацію за “Пакунок малюка” тепер можна витратити не лише на дитячі товари

завантаженняПостановою Уряду спрощено процедуру отримання натуральної допомоги «пакунок малюка». Про особливості надання такої допомоги розповіла заступник директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова.

– Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 № 204 визначено порядок призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» у період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення, – пояснює Катерина Марківна.

Постановою, по-перше, знято обмеження з використання коштів виключно на дитячі товари. Родинам надано дозвіл упродовж дії воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації на будь-які необхідні товари (на їжу, ліки, пальне, аби вивезти дитину в безпечне місце тощо).

Окрім того:
✔надано можливість перерахування коштів грошової компенсації на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «Приватбанк»;
✔знято обмеження на купівлю товарів виключно в тих закладах торгівлі, які приєдналися до програми з реалізації пілотного проекту;
✔кошти компенсації можна зняти готівкою, перерахувати на будь-який рахунок або оплатити онлайн необхідні витрати;
✔кошти грошової компенсації, невикористані впродовж 12 місяців з дня зарахування, не будуть повертатись на рахунок Міністерства соціальної політики України та залишаться на рахунках отримувачів.

«Розмір грошової компенсації «пакунку малюка» з 1 липня 2022 року становить – 6 603 гривні, – інформує Катерина Бінусова. – Департаментом у 2022 році вже призначено грошову компенсацію 484 заявникам на понад 3 мільйона гривень».

Заступниця директора департаменту нагадує, що для оформлення грошової компенсації «пакунок малюка» надаються такі документи:
*заява
*копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини)
*довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку) або копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я
*копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу).

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.