Як повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби, епізоотична ситуація зі сказу тварин у Черкаській області протягом останніх років залишається складною, але контрольованою.
З початку 2022 року зареєстровано 12 неблагополучних пунктів щодо сказу тварин. Це на 6 менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Загалом, у населених пунктах області зареєстровані близько 126 тисяч собак та 91 тисяча котів. Для профілактичної і вимушеної вакцинації державними установами ветеринарної медицини використовується вітчизняна антирабічна інактивована вакцина «Рабістар». Імунітет у щеплених тварин зберігається 2 роки. Такою вакциною щеплено проти сказу протягом 2021 року 119 915 собак та 84 544 котів, інших вимушено вакцинованих тварин – 3098.
З початку 2022 року (за 6 місяців) вакциновано проти сказу понад 10 тисяч собак та понад 7 тисяч котів.
Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області попереджає про необхідність застосування заходів профілактики та захисту від сказу.
Зокрема, у разі укусу потрібно відразу ж ретельно промити рану водою з милом, обробити краї рани йодною настоянкою, накласти стерильну пов’язку, а потім невідкладно звернутися до медзакладу для вирішення питання про доцільність курсу щеплень проти сказу. Чим швидше постраждалий звернеться по допомогу до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику.
Якщо ваші домашні тварини не щеплені проти сказу, ви можете звернутися для проведення вакцинації як у державні, так і у приватні ветеринарні лікарні, які розташовані на території області.
Залишити відповідь