ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА В МОЄМУ ЖИТТІ

Сміла без електроенергії, а в той час в Італії страйк, але ми незламні – на онлайн-зв’язку. Саме так запам’ятаємо відзначення 300-річчя Григорія Сковороди у Смілі.

До ювілею мудролюба колектив телерадіомовної студії «Тясмин», КП «Медіа-центр» організував міжнародний літературно-мистецький перформанс за участю українців з Італії та смілян.

Активно підтримала ініціативу журналістів і стала партнером зустрічі центральна міська бібліотека ім. Олени Журливої. На онлайн-зв’язку були українці із закордоння – бібліотекар за освітою родом із Харківщини Олена Тарасова (м.Генуя), письменник Жак Жаб‘є (м. Рим), а також сеньйор Массімо, який опікується українською громадою в Італії. Він три години поспіль тримав стяг України в центрі Генуї на заході, присвяченому пам’яті жертв Голодомору.

На онлайн-включенні з Києва – наш земляк, науковець Сергій Конякін з темою «Григорій Сковорода і природа». Учасники зустрічі у Смілі зібралися у читальній залі бібліотеки. Всі об’єднані темою «Григорій Сковорода в моєму житті».Перформанс тривав більше двох годин. Та навіть у таких часових межах багато сказати про Сковороду було неможливо, а мало – не хотілося. Розгорнутися на повну зможемо на хвилях радіо-FM «Тясмин» (106,4), адже перформанс трансформується у міжнародний медійно-культурний проєкт.

Отже, що, власне, відбувалося? Розповідали та слухали особисті історії, пов’язані з філософом-ювіляром. Виступи були насичені змістом та сенсами. Візьмемо на себе сміливість виокремити з кожного побіжно хоча б одну тему. Тамара Зеленецька вишила портрет та вірш Григорія Сковороди. Олена Нечипоренко презентувала відеопроєкт бібліотеки «А Савич каже» та книжкову виставку.

Автору та ведучій цього заходу Юлії Харченко вдалося віднайти дотичність Григорія Сковороди до Сміли. Пріоритетним в особистій історії Олександра Головченка були Сковородинівська Полтавщина та пам’ятні зустрічі в Ковраях на Черкащині.

Людмила Скороход провела учасників знаковими місцями Харківшини, поділилася враженнями від Києво-Могилянської академії, торкнулася сучасних подій. Провів аналогії між життєписами Сковороди та Казанови та окреслив цікаві факти Тарас Заболотний. З погляду вчителя основ філософії та ініціаторки створення у Смілі діброви філософа подивилася на Григорія Сковороду Ніна Семеновська. Олександр Вівчарик єдиний з присутніх був в Угорщині, країні, де мандрував Сковорода, і пробував там улюблене філософом токайське вино. Вітальне звернення до учасників зустрічі надіслала Любов Дяченко-Лисенко. З вдячним словом виступила Олена Дзевульська. Вокальний гурт «Вербиченька» своєю піснею нагадав про козацьке коріння Григорія Сковороди. На улюбленому інструменті Сковороди – флейті грали учениця Дитячої школи мистецтв Маргарита Пономаренко та учениця музичної школи №2 Вероніка Шаповал.Організатори пригощали пармезаном – улюбленим сиром Григорія Сковороди. Із превеликою радістю подарувала присутнім балакучі арт-стаканчики, на яких можна прочитати афоризми мислителя та побачити його в абсолютно неочікуваній інтерпретації, зокрема й на оригінальних листівках.

Юлія Харченко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.