Війна проти росії призводить до того, що велика кількість сімей втрачає зв’язок із своїми близькими внаслідок бойових дій чи окупації.
24 січня заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Смілянського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Мамонова провела лекцію для відвідувачів центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради на тему: «Правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».
Наталія Мамонова роз’яснила, хто така особа, яка зникла безвісти за особливих обставин.
Відповідно до закону особою, зниклою безвісті за особливих обставин вважається особа, яка зникла безвісти у зв’язку із:
✅ збройним конфліктом;
✅ воєнними діями;
✅ тимчасової окупації частини території України;
✅ надзвичайної ситуації природного чи техногенного характеру.
Як надається статус особи зниклої безвісти за особливих обставин:
✅ Близькі родичі зниклої безвісті особи подають заяву про розшук до відповідного територіального органу Національної поліції України;
✅ Відомості про цей факт вносяться до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Саме з моменту внесення відомостей до Реєстру про факт зникнення, особа вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин.
✅Надання особі статусу зниклої безвісти за особливих обставин не позбавляє її родичів або інших осіб права звернення до суду із заявою про визнання такої особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою у порядку, передбаченому законодавством.
Хто може подати заяву про розшук особи:
– родич такої особи;
– представник військового формування, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, громадське об’єднання;
– будь-якою інша особа, якій стало відомо про зникнення;
– Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у випадку, якщо родичі такої особи звернулись з повідомленням про зникнення особи.
Які права мають близькі родичі та члени сім’ї осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:
– право на отримання достовірних відомостей про місце перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, обставини її загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме);
– отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника. Така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї особи, якій надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин відповідно до розділу 5 статтей 36-39 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Які правові наслідки набуття такого статусу:
✅Зберігається повний обсяг цивільної правоздатності такої особи;
✅Над майном особи встановлюється опіка;
✅Не змінюється сімейний стан до моменту розірвання шлюбу за заявою другого з подружжя внаслідок визнання особи безвісно відсутньою або до моменту оголошення такої особи померлою;
✅Зберігаються місце роботи та займана посада, але не більш як до моменту визнання її безвісно відсутньою чи оголошення померлою.
Офіційні канали пошуку зниклих безвісті:
✅Національне інформаційне бюро- Повідомити про зниклу людину можна в Національне інформаційне бюро за телефоном гарячої лінії в межах України – 1648, для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287–81–65.
✅ Національна поліція України
✅ гаряча лінія – 0894201867,
✅ електронна пошта – rozshuk_znyklyh@police.gov.ua.
✅ чат-бот – t.me/poshuk_znyklyh.
Сервіси для розшуку безвісно зниклих осіб:
Телеграм-канал «Пошук зниклих» – https://t.me/poshuk_znyklyh
Телеграм-канал “Пошук Україна 2022” – https://t.me/poshukukraina2022 ;
Залишити відповідь