На календарі – весна, а це означає що незабаром розпочнеться пожежонебезпечний період. Для лісівників це “гаряча пора”. Серед трьох областей найбільш вразливі до пожеж саме ліси Черкаської області, оскільки на Черкащині майже 30% хвойних насаджень, зазначають у Центральному лісовому офісі.
Для боротьби з лісовими пожежами та їх попередження у філіях Центрального лісового офісу функціонує 28 лісових пожежних станцій, 27 з них у Черкаській області. Крім того, є 125 пунктів зберігання протипожежного інвентарю.
Станції та пункти зберігання інвентарю повністю укомплектовані і готові до використання.
Для ліквідації загорань у філіях є 997 ранцевих лісових обприскувачів, а також 445 одиниць техніки:
🔸37 пожежних автомобілів;
🔸84 лісопожежних модулі;
🔸148 мотопомп;
🔸176 тракторів з грунтовим обладнанням.
Також у філіях створюють і постійно оновлюють існуючі пожежні водойми та підʼїзди до них. Таких водойм 196, з них 145 природних і 51 штучна, заплановано обладнати ще 10.
Для виявлення пожеж у філіях Центрального лісового офісу функціонує 23 телевізійні системи відеоспостереження.
Наразі формують добровільну пожежну дружину, до складу якої входитиме близько 1200 підготовлених працівників державної лісової охорони лісництв. Вони посилено патрулюватимуть ліси для недопущення пожеж.
Також у планах створити близько 3 тис. км нових мінералізованих смуг та поновити майже 12 тис. км уже існуючих для боротьби із пожежами.
Залишити відповідь