У 2016 р. стартує проект «Ми можемо більше! Сприяння громадянській партиципації молоді в Україні, Росії і Грузії», який виник з метою підвищення громадянської активності дітей і молоді, яким менше 18 років (М18), формування демократичної культури молодого покоління в Україні.
Наш ліцей не залишився осторонь і планує тісно співпрацювати із координаторами проекту.
На початку травня в Києві відбувся дводенний українсько-німецький семінар «Ефективні форми і методи громадянської партиципації дітей і молоді» для громадських активістів та освітян України, який відвідала учитель ліцею Олена Олексіївна Діденко.
Недостатня обізнаність молоді в проблемах місцевої громади, низький рівень громадянської участі, мотивації молоді щодо свідомого та активного впливу на політичне життя суспільства ставлять під загрозу демократичні перетворення в країні – це ті проблеми, що піднімалися у ході семінару 11 та 12 травня, що був організований головою громадської організації “Агенція розвитку освітньої політики” Паращенко Л. та проходив за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА.
Теоретична частина семінару була дуже насиченою різноманітними цікавими завданнями та вправами.
Експерт з Німеччини Рінглер Д. розповів, що насправді означає “участь” з точки зору термінології, соціології, політології та педагогіки, навів влучні приклади з життя німецької молоді. На презентаційних матеріалах було продемонстровано “сходинки участі” та якої “якості” може бути та чи інша партиципація.
Другий день семінару був не менш динамічним. Представник DRA “Deutsch-Russischer Austausch” (громадська організація “Німецько-російський обмін”) Смаглій О., проводячи тренінг, зацікавила учасників настільки, що під час вирішення та обговорення креативних завдань, в аудиторії розпочалися дебати.
Під час розробки власного проекту всі учасники були розділені на маленькі групи, кожна з яких намагалась якнайкраще прорекламувати свою роботу.
Участь у такому семінарі сприяла розвитку і самореалізації, ствердженню себе в обраній справі, набуттю професійної майстерності і компетентності.
Залишити відповідь