14 травня 2016 року сотні дітей з усієї України заполонили столичний Палац спорту, щоб спробувати перемогти в олімпіаді з робототехніки ROBOTICA, що є грандіозною подією у сфері освіти, науки та техніки. Цього року фестиваль зібрав близько 1000 талановитих дітей з усіх куточків нашої країни, які продемонстрували свої вміння у сфері роботобудування, інженерії й архітектури. Їхні роботи змагалися в швидкості, силі та ще пробували сортувати сміття, адже в цьогорічній олімпіаді роботів тема екології є центральною.
Фестиваль Robotica цьогоріч включав такі активності:
- Фестиваль Junior FLL (для дітей 6-9 років).
- Презентацію найкращих проектів FLL та показові заїзди Гри роботів.
- Всеукраїнський відбірний етап олімпіади WRO.
- Змагання у Підготовчій категорії Всеукраїнської олімпіади з робототехніки за правилами змагань «Сумо» та «Слалом».
- Всеукраїнський дитячий архітектурний конкурс.
- Виставку-конкурс творчих моделей з LEGO.
Черкаську область на фестивалі представляли 4 команди з Золотоніської гімназії ім.С.Д.Скляренка Золотоніської міської ради, Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Смілянської міської ради, Гельмязівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради та Сигнаївського НВК “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Шполянської районної ради.
Команди нашої області продемонстрували непересічні досягнення у своїх сферах та здобули низку здобутків та перемог.
Нагороду в номінації “Грандіозна Лего-модель” фестивалю Junior FLL отримала команда «Robotestic» Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7; у номінації «Маленькі Ейнштейни» перемогу святкувала команда «CyberKids» Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка.
У Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки за правилами змагань «Сумо» та «Слалом» відзначилися команди Гельмязівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Сигнаївського НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів”.
Приємно відзначити юних конструкторів та робототехнів з команди Сигнаївського НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів”, які здобули нагороди за власні LEGO-моделі, побудовані не за інструкцією, а створені за власною фантазією.
– Що найприємніше – серед учасників фесту й черкаські школярі. Хороший старт! Зважаючи, що діти з наших шкіл-«пілотів» тільки почали вивчати робототехніку. До речі, охочих долучитися до цього освітнього проекту по області більшає, – зазначає голова Черкаської облдержадміністрації, який також побував на фестивалі, аби підтримати юних конструкторів з Черкащини.
Довідково:
Всесвітньо відома датська компанія LEGO у 1980 році заснувала окремний підрозділ LEGO Education, який розпочав свою діяльність у сфері освіти, співпрацюючи з відомими експертами у розвитку науки, технології, психології. За цей час було розроблено цілісну концепцію навчання для дітей віком до 16 років. Діяльність LEGO Education спрямована на стимулювання у дітей творчих навичок, створення проектних робіт, навчання співпраці у команді.
За сприяння голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка в 2015 році було закуплено 4 навчальні системи LEGO Education для Смілянсьої ЗОШ № 7, Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка, Гельмязівської ЗОШ Золотоніської районної ради, Сигнаївського НВК Шполянської районної ради.
Управління освіти і науки облдержадміністрації надає всебічну підтримку в упровадженні навчальних систем LEGO Education на Черкащині. Так, в означених школах області вже розпочато навчання з використанням вищезазначених навчальних систем.
На 2016 рік заплановано придбання ще 5 комплектів для навчальних закладів Черкаської області.
Залишити відповідь