Як ми повідомляли раніше, нещодавно на Тясмині сталася трагедія – потонув 11-річний хлопчик. На території району та області постійно проводять інформаційно-профілактичні заходи.
Смілянські водолази відповідають на найчастіші питання, пов’язані із трагічними випадками на воді.
1. Чому тонуть діти?
Основна причина утоплення – діти не вміють плавати. Нажаль, в наш час дуже мало дітей, яких батьки навчили плавати.
Батьки вчать дітей: ходити, читати, писати, їздити на велосипеді, роликах, самокатах, співати, грати на музичних інструментах, але, нажаль, не вважають життєво необхідним навчити дитину плавати.
Вміти плавати повинен кожен: з метою запобігання нещасних випадків на воді й з метою збереження здоров’я.
2. Що можна зробити, щоб врятувати дитину?
Найголовніше в цій ситуації- це ЧАС (4-5 хвилин). У випадку, якщо на ваших очах тоне людина, перше, що вам необхідно необхідно зробити – це викликати всі служби порятунку: 101, 102, 103.
3. Які дії повинні бути, щоб зберегти життя?
Не втрачати час! Чітко зорієнтуватись, де трапилась подія. При можливості передати геолокацію в поліцію та візуально зафіксувати місце на воді. Як це зробити? На протилежному боці річки ви можете помітити високу споруду або похиле дерево, навпроти якого останній раз бачили дитину.
4. В якому віці треба вчити дитину плавати?
Якщо ви в 7-9 років відпускаєте дитину самостійно гуляти, відпочивати, проводити самостійно час, тоді вона вже повинна вміти плавати.
5. Як і де навчити дитину плавати?
Навчити можуть батьки, за умови , що вони самі вміють плавати або організувати відвідування спортивної секції в басейні. Якщо у вас є знайомий, який має навички плавання, то він міг би приділити увагу вашій дитині й навчити її плавати.
– Сумно констатувати, що з кожним роком кількість молодих людей, які не вміють плавати, зростає. Плавання є важливою практичною навичкою в житті людини, – наголошують працівники Смілянської водолазно-рятувальної станції.
Навчатись плавати можна незалежно від віку.
Залишити відповідь