У літній період значно зростає загроза виникнення та поширення гострих кишкових інфекцій (ГКІ). З початку року в області зафіксували 829 випадків захворювань на ГКІ. Це на понад 33% вище, ніж за аналогічний період минулого року, та на 30% перевищує середньодержавний показник.
Про це під час брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Найбільше хворих на гострі кишкові інфекції в області – серед дітей.
«Зареєстровано 454 випадки гострих кишкових інфекцій серед дітей, що становить понад 54% усіх хворих і на понад 10 відсотків перевищує торішній показник», – зазначив Володимир Папач.
За його словами, найвищі показники захворюваності на гострі кишкові інфекції реєструються у Черкасах (432 випадки, 52,1% від загальної кількості зареєстрованих в області), Канівській (31 випадок), Червонослобідській (13 випадків), Маньківській (16 випадків), Катеринопільській (19 випадків) та Бобрицькій (6 випадків) територіальних громадах.
Для моніторингу циркуляції збудників інфекційних захворювань та оцінки безпечності об’єктів середовища життєдіяльності ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводить відповідні лабораторно-інструментальні дослідження.
Зокрема, з початку року фахівці Центру із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрали та дослідили 5 436 проб питної води за мікробіологічними показниками та 5 522 – за санітарно-хімічними. Із них гігієнічним вимогам не відповідали понад 2% проб за мікробіологічними показниками та понад 3% – за санітарно-хімічними.
Із 1 червня цього року Черкаський обласний ЦКПХ здійснює також моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм задля вивчення циркуляції збудника холери. Із досліджених 76 проб води водойм у 18 виявлено НАГ-вібріони I-ої групи Хейберга – у Черкасах, Чигирині, Каневі, Звенигородці, Смілі, смт Чорнобай, Катеринопіль, Лисянка.
Залишити відповідь