Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови або слизові оболонки під час укусу або при ослиненні.
Останній випадок сказу в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися, через що необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.
Впродовж цього року напруженість ситуації щодо захворювань на сказ серед тварин дещо зменшилась. На 10-ти адміністративних територіях виявлено 17 випадків сказу серед тварин, зокрема, серед котів – 8, собак – 8, лисиць – 1.
Головними причинами поширення сказу є недостатнє проведення регуляції чисельності основного носія сказу лисиці та інших диких тварин, а також неефективна робота по локалізації і ліквідації осередків сказу.
Для попередження зараження цією страшною хворобою необхідно уникати контакту з невідомими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, летючими мишами, котами і собаками.
Якщо медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, то з попередженням виникнення цієї хвороби вона успішно справляється шляхом проведення щеплень особам з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.
Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:
– негайно поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;
– негайно звернутися за медичною допомогою до місцевого медичного працівника;
– сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;
– невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.
Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, людям похилого віку. Препарати для щеплень виділяються безкоштовно.
Залишити відповідь