Працівники філій Центрального лісового офісу постійно проводять рейдову робота, в ході якої виявляють різних лісопорушників, серед них і ті, хто вважає ліс підходящим місцем для вивозу сміття.
Наразі у 17 філіях Офісу сформовано 89 рейдових бригад державної лісової охорони.
З початку року працівниками державної лісової охорони зафіксовано 95 фактів засмічення лісів, по всіх випадках складено адміністративні протоколи на загальну суму 42,4 тис грн.
Найбільше протоколів складено у Черкаській області – 93, зазначають у ДП “Ліси України”.
За аналогічний період 2022 року на Черкащині було складено 77 протоколів за засмічення лісів.
Згідно статті 73 КУпАП Про засмічення лісів відходами мінімальний штраф, який накладається на порушників, складає 425 гривень.
Попри воєнний стан, заборону відвідування лісів, ризик отримати штраф люди все ж продовжують вивозити сміття до лісу.
Наразі наша країна бореться із зовнішнім ворогом, який нищить все живе на своєму шляху. Тож закликаємо не бути внутрішніми шкідниками і піклуватись про навколишнє середовище. Варто розуміти, до яких наслідків ваші дії можуть приводити.
Оплатити штраф просто, а от щоб відновити екологічний стан засміченого лісу – потрібен час. Щоб жити у чистому середовищі достатньо просто не смітити.
– Не везіть сміття до лісу – утилізуйте його у спеціально відведених місцях. Після відпочинку в лісі приберіть за собою. Памʼятайте, залишена скляна пляшка чи блискуча упаковка може спричинити пожежу, – наголошують лісівники.
Залишити відповідь