Сьогодні кожний свідомий українець, який дбає про майбутнє рідної землі, має шукати шляхи для наближення Перемоги, займатися тим, що у час війни є пріоритетним. Служба зайнятості першочергово забезпечує клієнтів роботою, а роботодавців — потрібним персоналом, розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур.
Загалом із початку повномасштабної війни на Черкащині працевлаштовано 1064 ВПО. За видами економічної діяльності найбільше — в переробній промисловості (24,4%), торгівлі та сфері послуг (20,4%), у сільському господарстві (10%). Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів і послуг, спрямованих на сприяння працевлаштуванню наших громадян на новому місці. І для того, щоб скористатися ними, не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Акцент робимо насамперед на тих, які реально дають ефект. Це, зокрема, підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання, мікрогранта на започаткування або розвиток бізнесу тощо.
Переселенці зі статусом офіційно зареєстрованого безробітного можуть розраховувати на безкоштовне професійне навчання під гарантоване працевлаштування. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи. До речі, служба зайнятості має власну систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, які навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами. Однією з актуальних послуг для ВПО є отримання ваучера. Тобто люди, які приїхали з небезпечних територій, можуть за кошти держави пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію й продовжувати працювати. У поточному році обласна служба зайнятості видала 55 ваучерів для ВПО.
У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота» служба зайнятості супроводжує дві грантові програми на старт або розвиток бізнесу, якими можуть скористатися й ВПО. Це — програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів». Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць. Бізнес завжди був ризикованою справою. А в сучасних умовах, можливо, не кожен із переселенців готовий на такий крок. Та все ж маємо не один приклад, коли вимушені переселенці завдяки грантовим програмам успішно релокують і створюють нові ніші бізнесу на Черкащині. Серед них — сім’я переселенців із Херсонщини, яка після декількох місяців життя під окупацією змогла перевезти власну автомайстерню в Черкаси. До речі, на новому місці прийняли на роботу свого земляка з селища Каланчак. Ще одна родина з Донецької області відкрила магазин автозапчастин на Золотоніщині. Відтак у селі з’явився магазин, якого потребували місцеві жителі: до цього вони мали їхати за десятки кілометрів у районний центр за необхідними матеріалами, а також — це робота для тих, хто її потребував. Маємо успішний приклад релокації бізнесу з Чернігівщини: сім’я продовжила власну справу з виробництва паливних пелет на Звенигородщині. Поширеною сферою серед релокованих підприємств є й швейне виробництво. Наші фахівці підтримують зв’язок із кожним підприємцем, щоб у разі необхідності підставити, так би мовити, плече й допомогти.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості, можна отримати онлайн на офіційному телеграм-каналі Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv, а також за номерами телефонів «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; +38 (068) 2212174
Залишити відповідь