верхВерховний Суд погодився з доводами прокурора, скасувавши постанову Черкаського апеляційного суду про відмову у задоволенні позову про повернення з приватної власності ділянки водного фонду, наданої громадянину для індивідуального дачного будівництва у передмісті обласного центру.
Спірна земельна ділянка містить у своєму складі землі штучного водосховища та частину Будище-Свидівської захисної дамби, та попри це була незаконно передана Черкаською райдержадміністрацією у приватну власність з порушенням порядку зміни її цільового призначення та перевищенням повноважень.
Під час судового розгляду справи спірна земельна ділянка вдруге змінила власника за договором купівлі-продажу, що свідчило про наміри відповідачів будь-що уникнути її втрати.
У подальшому Черкаський апеляційний суд за апеляційною скаргою відповідача скасував рішення Черкаського районного суду про задоволення позова прокурора.
Однак, крапку у спірних правовідносинах поставив Верховний Суд, до якого звернувся прокурор з касаційною скаргою, домагаючись відновлення порушених інтересів держави.
Висновок вищої судової ланки є однозначним та цілком збігається з позицією прокурора: землі водного фонду є надбанням Українського народу, яке не підлягає передачі у приватну власність, інформують в обласній прокуратурі.
Залишити відповідь