У лісових масивах протягом всього різдвяно-новорічного періоду патрулюватимуть рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Національної поліції та Держекоінспекції, а заготовлені лісівниками новорічні дерева будуть маркуватися спеціальними засобами – паперовими етикетками або пластмасовими бирками-стяжками, що унеможливить незаконну заготівлю/збут новорічних ялинок.
Перевірити походження ялинки можна за номером із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті Сервіси перевірки легальності та походження деревини | ДАЛРУ | ЛІАЦ (ukrforest.com) та за допомогою програмного забезпечення для Android yalynka.info (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).
Про факти незаконного вирубування дерев можна повідомляти на гарячу лінію Держлісагентства 0-800-604-473 або ж його територіальні органи. Також, можна звернутися до правоохоронних органів та територіальних органів Держекоінспекції.
За незаконну вирубку новорічних дерев передбачена відповідальність. Так, шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні складає від 759 до 3432 грн.
З незаконне вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів штраф складає від 8621 грн до 42 690 грн.
Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510 до 1020 грн, посадові особи – від 2 550-5 100 гривень.
Статтею 246 Кримінального кодексу України для осіб, що заподіяли істотну шкоду за незаконну вирубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність що карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Залишити відповідь