У грудні 2023 року в Черкаській області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами.
Як інформують в обласному управлінні Держпродспоживслужби, із початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 8 дітей.
За тиждень зареєстровано 2 нових випадки отруєнь дикорослими грибами дітей у Черкаському районі.
Гриби – це надзвичайно цінний природний продукт, який дарує нам не лише вишуканий смак, але й має корисний вплив на організм. Однак, як і кожен продукт, вони мають свої особливості та ризики.
Варто звертати увагу на правильну та безпечну обробку грибів перед приготуванням, а також збирати гриби якомога далі від доріг чи виробництв. Це обумовлено тим, що гриби дуже легко адсорбують забруднення та можуть накопичувати в собі важкі метали чи радіоактивні речовини.
Гриби мають складну структуру та багаті на клітковину, що робить їх важкими для перетравлення. Навіть без отруйних сполук, деякі види грибів містять речовини, які у великих кількостях можуть бути шкідливими для здоров’я, наприклад, певні важкі метали та сполуки. Це обумовлено тим, що гриби поглинають токсини з навколишнього середовища, тому важливо збирати їх у місцях, де відсутні забруднення.
Відповідно до даних МОЗ України є три категорії людей, яким не варто вживати навіть безпечні види грибів:
– діти до 12 років;
– вагітні жінки та ті, які годують грудьми;
– люди похилого віку.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Бережіть власне здоров’я та здоров’я ваших дітей!
Залишити відповідь