Через часті відключення електроенергії, одним із найпопулярніших товарів стали електрогенератори. У Міністерстві охорони здоров’я та ДСНС нагадали про правила безпеки користування.
Отже, аби запобігти нещасним випадкам, слід додержуватися таких правил:
1. Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника.
2. Генератори та паливо мають використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.
3. Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.
4. Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, що пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
5. Встановіть у приміщенні детектори чадного газу.
6. Обов’язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд, на видному і легкодоступному місці.
Більш розширені рекомендації дали у Державній службі з надзвичайних ситуацій:
Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.
Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) — мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.
Під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися відповідної інструкції. Під’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.
Слід перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху). У процесі варто використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.
У разі загорання генератора потрібно:
• негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101 і назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення загорання, обстановку на пожежі, наявність людей, назвати своє прізвище;
• знеструмити електрогенератор;
• вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. Краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Зазначену інформацію можна знайти на його етикетці. В інших ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими слід накрити генератор);
• у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби;
• організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі.
Забороняється під час використання генераторів:
• вносити зміни в конструкцію генератора;
• розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
• палити та користуватисяджереламивідкритоговогнюпід час заправки та експлуатації генератора;
• відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
• заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні;
• об’єднувати генератори у ланцюг;
• перебування поруч з генератором стороннім особам або тваринам;
• змішувати різні види мастила та палива;
• перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.
Залишити відповідь