Правоохоронці закликають громадян не спокушатися на пропозиції легкого заробітку в інтернеті: аферисти пропонують передивлятися короткі відео та ставити «лайки» у популярних соцмережах за гроші. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомців та надавати конфіденційну інформацію або переказувати гроші на рахунки сторонніх осіб.
Однією з поширених шахрайських схем є пропозиція легкого заробітку за перегляд відео-контенту.
Відповідні повідомлення аферисти розповсюджують у популярних месенджерах. Потрібно нібито лише перейти за надісланими посиланнями та ставити вподобайки до відео в «TikTok» або ж відгуки в «Google-картах».
За виконані завдання зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. У такий спосіб вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту.
Якщо ви обізнані про таку «схему», не слід намагатися отримати гроші від шахраїв навіть на перших етапах – будь-яке спілкування з аферистами це ризик втратити свої заощадження.
Щоб не стати жертвою шахраїв правоохоронці рекомендують:
📎 надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
📎 не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
📎 не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
📎 не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
📎 ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
📎 не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс.
Якщо ж інформацію про банківську карту розголошено, зверніться до банку та заблокуйте картку. У разі виявлення фактів шахрайства негайно повідомляйте в поліцію.
Залишити відповідь