Восени, в сезон підвищеного ризику захворювань на гострі респіраторно-вірусні інфекції, у дитячій поліклініці фіксують зростання кількості хворих і готові працювати у посиленому режимі. Ситуацію коментує лікар-педіатр міської дитячої поліклініки Валентина Кулікова.
– Минулого року у вересні захворіло 275 дітей, у першій половині жовтня – 587. За аналогічний період цього
року – відповідно 473 і 653. Тобто, помітне зростання. Це пов’язано з різким похолоданням, а дитячий організм чутливий до перепадів температури та схильний до переохолодження.
Хвороба дає про себе знати слабкими натяками. У перші дві доби – незначне підвищення температури, потім настає катаральний період – закладення носа, слизові виділення з носа, можливий головний біль, загальне нездужання. За хворювання середнього або важкого ступеня супроводжується процесом інтоксикації, різким головним болем в лобовій частині, болем у м’язах (в основному кінцівок). Також дитина відчуває загальне нездужання, пітливість, втрачає апетит. Якщо вчасно не почати лікування, можуть виникнути ускладнення і до однієї інфекції додається інша.
Минулого року у дитячій поліклініці не було зареєстровано випадків захворювань на грип, а лише спалахи ГРВІ. Грип відрізняється від гострих респіраторних захворювань тим, що в перші дні дуже висока температура – до 39-40 градусів, може супроводжуватися тимчасовою втратою свідомості і судомами, бо під час інтоксикації передусім страждає нервова система. Із такими ознаками діти терміново госпіталізуються.
Якщо температура трохи підвищилася, багато хто починає лікування з антибіотиків. Так не можна робити!
Антибіотики проти вірусів не діють. Ними лікують іншу, мікробну флору. При погіршенні самопочуття обов’язково звертайтеся до лікаря, а не займайтеся самолікуванням! Курс лікування необхідно пройти до кінця, бо інфекція може залишатися в організмі, навіть якщо поліпшився стан і знизилась температура. Щоб не дати хворобі проникнути в дитячий організм, треба підтримувати оптимальний температурний режим – вдягати відповідно до погоди, бо переохолодження, як і надмірне утеплення – швидкий шлях до захворювання; вживати вітамін С, скажімо, пити чай з лимоном; уникати контакту з хворими. Проти грипу необхідно зробити щеплення. Вакцина є в аптечній мережі. Варто пам’ятати, що легше попередити захворювання, ніж його лікувати.
Залишити відповідь