Кір належить до найпоширеніших хвороб світу. Періодичність підвищення захворюваності спостерігається кожні 5-7 років. Єдиним надійним засобом запобігання захворювання є вакцинопрофілактика, зазначає лікар кабінету формування здорового способу життя поліклініки для дорослих Раїса Маркова. Останнім часом імунопрепарати проти кору, епідемічного паротиту, краснухи об єднані в одну комбіноиану вакцину КПК. Згідно календаря профілактичних щеплень імунізація даною вакциною проводиться в 1 рік та 6 років.
В Смілі випадків кору не зареєстровано. Лікар нагадує, що при захворюванні на кір, у хворого раптово підвищується температура тіла, з’являється головний біль, кашель. Обличчя стає набрякле, очі червоні. На обличчі, за вухами, на грудях та спині поетапно з являється корове висипання. Захворювання на кір триває 10-15 днів. Хвороба може привести до втрати слуху, запалення легень, ушкодження мозку.
Кір поширюється дуже швидко і легко. Механізм передачі повітряно-крапельний. У хворого вірус розмножується в епітеліальних клітинах слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, чим зумлвлює кашель, чхання, в процесі яких збудник у величезній клькості виділяється в повітря. Заражена людина починає виділяти вірус в останній день інкубаційного періоду, в дні продроми та в перші дні висипання і становить небезпеку для оточуючих. В разі появи підозри на захворювання на кір хворому потрібно залишатися вдома і викликати лікаря. Не займатись самолікуванням, що може бути шкідливим для здоров я.
Залишити відповідь