– Якісні зміни в медичних закладах – серед наших першочергових завдань. Звісно, вони не можливі без переоснащення. Завдяки децентралізації на місцях нині є ресурс для змін. Водночас ми комплексно підходимо до цього питання.
Для прикладу: є таке джерело співфінансування розвиткових проектів як Державний фонд регіонального розвитку. Щороку ми обов’язково подаємо туди медичні проекти. Торік оновили флюоропарк області. Цьогоріч створюємо п’ять скринінгових центрів «Здоров’я жінки» на Черкащині. Вони будуть оснащені всім необхідним задля своєчасного виявлення та лікування онкологічних хвороб у жінок.
До речі, про співпрацю на різних рівнях і її результат. Віднедавна в арсеналі обласного онкодиспансеру є найсучасніший лапароскопічний комплекс для операційного відділення з комплектом інструментарію. Його ми придбали коштом обласного й місцевих бюджетів. Це обладнання, за словами фахівців, суттєво покращить якість проведення оперативних втручань. Якщо після звичайної операції ще потрібно, як мінімум, кілька тижнів відновлюватися, то з цим комплексом уже за 3-4 дні пацієнта можна виписувати. Як називають самі лікарі, це – «гуманна хірургія».
Ми вже придбали подібне лапароскопічне обладнання також в обласну лікарню, в обласну дитячу лікарню. Налагодили прямі стосунки з німецьким виробником, без посередників, що дозволило заощаджувати бюджетні кошти.
Прес-служба Черкаської ОДА
Залишити відповідь