У лютому 2014 року виповнюється 400 років з часу гетьманства Петра Сагайдачного в українському козацтві. Враховуючи вагомий внесок гетьмана у формування України як потужної та незалежної держави, Верховна Рада прийняла постанову, згідно з якою ця видатна подія відзначатиметься на державному рівні.
Петро Конашевич Сагайдачний (1570-1622) увійшов в історію як один з найвизначніших козацьких гетьманів Війська Запорізького, видатний полководець, державний діяч, дипломат, захисник української культури і духовності. Завдяки його діяльності козацьке військо перетворилося на регулярне військове формування. Перемоги Сагайдачного в походах до Криму і Туреччини сприяли зростанню міжнародного значення українського козацтва. Визначну роль відіграв гетьман і в Хотинській війні 1620-1621 років. Під час Хотинської битви Сагайдачний очолював 40-тисячне козацьке військо. Перемога в ній зупинила наступ Османської імперії на Європу. І в цьому неперевершена заслуга Петра Конашевича Сагайдачного – звитяжного лицаря, котрий завжди був « готовий ойчизні служити, за вольность її і свій живот положити».
У бібліотеці-філії №2 з нагоди видатної історичної події організована книжкова виставка « За престиж українського козацтва і православної церкви». Серед найцікавіших видань – пам’ятка історіографії – тритомна «Історія запорізьких козаків» видатного українського історика, етнографа і фольклориста, академіка Д.І.Яворницького.
В серії «Козацька Україна» представлена книга – історичне есе письменника та історика Богдана Сушинського «Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців ХУ –ХІХ століть». «Володарі гетьманської булави. Історичні портрети» – це найповніше ілюстроване видання про гетьманів України та Війська Запорізького. Серед двадцяти найвідоміших козацьких обранців – Петро Конашевич Сагайдачний.
Привертають увагу читачів бібліотеки і книги Миколи Шудрі «Січ-мати» та Олександра Реєнта і Ігоря Коляди «Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії». Книга «Запорожці» – порушує глибокі проблеми козацької культури, її виникнення і значення в духовному житті українців. Цікавою для читачів бібліотеки є книга Тараса Чухліба «Гетьмани і монархи. Українська держава в міжнародних відносинах 1648-1714рр.», де розкривається міжнародний політичний статус Української козацької держави того часу через призму відносин гетьманських урядів з володарями інших країн. Науково-популярне видання 2013 року Леоніда Томи «Петро Конашевич Сагайдачний» змальовує лицаря, який поєднував у собі звитяжність із розважливістю, хист полководця – з обдарованістю політика.
Серед представлених на виставці книг багато художніх творів про Петра Сагайдачного. Це історичні повісті і оповідання Андріана Кащенка «Над кодацьким порогом», роман відомого письменника, історика і громадського діяча Данила Мордовця «Сагайдачний».
В серії «Бібліотека історичної прози» користувачам пропонується роман Андрія Чайковського «Сагайдачний», де на документальній основі зображено події кінця ХУІ – початку ХУІІ століття, коли гетьманом українського запорізького козацтва був П.Сагайдачний. Про завершальний етап Хотинської війни 1620-1621рр йдеться у історичній повісті Осипа Маковея «Ярошенко». Темі запорізького козацтва та діяльності гетьмана П.Сагайдачного присвячений також історичний роман відомої української письменниці Зінаїди Тулуб «Людолови».
Вся представлена на книжковій виставці література сприяє пробудженню національної гідності і розрахована на різні категорії читачів.
Залишити відповідь