У малій залі міського Будинку рад відбулося обговорення в рамках реалізації спільного польсько-українського проекту «Суспільний капітал для місцевого самоврядування. Комітети громадського діалогу у регіонах». До діалогу долучилися представники органів місцевого самоврядування, міської влади, депутатського корпусу міської ради, народної ради, громадських організацій, підприємці, активна молодь. Організатори зустрічі і, зокрема, експерти проекту Інга Гончаренко, Оксана Колісник ознайомили присутніх із пропозиціями розробника, показали презентацію, провели опитування у залі та оприлюднили дані подібного опитування смілян.
У ході обговорення наголошувалося, що сьогодні реформу місцевого самоврядування сприймають неоднозначно. На думку її авторів, вона має зміцнити позиції самоврядування, посилити ресурсну і фінансову самодостатність громад, спростити життя людей. Адміністративні послуги «наблизяться» до місця проживання пересічного громадянина, і переважна кількість питань буде вирішуватися на місцях. Крім того, зміцнення територіальних громад, підвищення їхньої здатності до вирішення проблем мешканців розглядається зараз як запорука стабільності держави та розвитку українського суспільства. Тому на етапі підготовки до реалізації реформи громади мають всебічно оцінити свої шанси та місце, визначити перелік можливих проблемних питань, щоб успішно запобігти їх виникненню. Зокрема, на місцевому рівні необхідно вивчити потенціал громади міста чи району та її думку про впровадження реформи місцевого самоврядування.
Подібні обговорення організатори планують провести у десяти містах різних регіонів України. Їх мета – ознайомити із напрямками реформування місцевого самоврядувння, зібрати пропозиції, аби в подальшому їх передати розробникам і врахувати у процесі здійснення реформи.
Наш кор.
Залишити відповідь