Вадим РЕШЕТНЯК: «ВСЕ БУДУ РОБИТИ ДЛЯ ГРОМАДИ СМІЛИ, БО ВВАЖАЮ, ЩО ЦЕ МІЙ ГРОМАДЯНСЬКИЙ ОБОВ’ЯЗОК»

Минуло кілька тижнів, як міський голова Вадим Решетняк активно приступив до роботи. До речі, відпустку він узяв уперше за три роки. Тож з 12 травня проведено низку нарад з керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, депутатські слухання, зустрічі з керівниками підприємств, установ, підприємцями та інше.  Ми поцікавилися, на що саме була акцентована увага керівника міста.

Я патріот України і мені приємно, що пройшли президентські вибори. Тому, найперше, хочу привітати нашого новообраного Президента України Петра Порошенка і висловити сподівання, що нарешті припиняться нарікання з боку сусідньої держави на нелегітимність української влади.

МІСТО БУДЕ РЕМОНТУВАТИ ДАХИ І ЛІФТИ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ

– Вадиме Володимировичу, ми знаємо, що і під час відпустки Ви, як кажуть, тримали руку на пульсі – тобто постійно контролювали роботу всіх структур, що забезпечують життєдіяльність міста.
– Це справді так, в телефонному режимі, а то й особисто, я постійно був у курсі подій, вирішував всі актуальні проблеми міста. А вже після відпустки закцентував увагу на ремонті доріг, ліфтів, вивезенні сміття та багатьох інших питаннях, в основному житлово-комунальної галузі.
– Знаємо, що Ви особисто вже встигли навіть запустити кілька ліфтів.
– Я поставив завдання, щоб ліфтове господарство працювало без зупинок і якісно. Для ремонту ж ліфтів потрібно було 4 мільйони 600 тисяч гривень, з урахуванням 8 нових кабін ліфтів, але у міському бюджеті таких грошей не було. На ремонт ліфтів і дахів будинків було виділено 1 млн. 430 тис. грн. Це на весь житловий фонд. Була терміново скликана нарада, на якій ліфтовому господарству та іншим структурним підрозділам були ультимативно поставлені завдання – і результат не забарився. Як виявилося, затримка з ремонтом ліфтів є там, де ремонт здійснювався за співфінансування мешканців і міського бюджету. Бо часто люди не можуть зібрати ці кошти через скрутний матеріальний стан, і це призупиняє виконання робіт. Нариклад, по Мазура 20, 1 під’їзд, ліфт стоїть з 26.11.11, того що люди не змогли зібрати кошти «50х50» фінансування. Тому я вніс пропозицію про відміну співфінансування. Я знайшов, де можна взяти кошти на ремонт ліфтів і дахів. А кошти, які мешканці вже зібрали, людям треба повернути, і надалі місто буде ремонтувати дахи і ліфти за бюджетні кошти. Це мої проблеми, де відшукати це фінансування.
У місті 208 ліфтів, які після 25 років роботи потрібно ремонтувати й переатестовувати. Коли я став міським головою у 2010 році, на той момент уже стояв 51 ліфт. А за час моєї роботи переатестовано та відремонтовано більше 100 ліфтів. На плановий капітальний ремонт ліфтів коштів у міському бюджеті не вистачає, але шукаємо шляхи, і я особисто буду тримати це питання на ­контролі.
На даний час зупинено 28 ліфтів, але вже 24 травня було запущено 7 по вулицях Свердлова, 90 та Кармелюка, 76. За розпорядженням міського голови до 10 червня будуть запущені ще 16 ліфтів: вул. Кармелюка, 76 – 3, 4, 5, 6, 7, 8 під’їзди, Кармелюка, 78 – 1, 2, 3 під’їзди, Дзержинського, 24 – 1, 2, 3, 4 під’їзди, Свердлова, 90 – 4, 5, 6 під’їзди. За цей час будуть дооформлятися документи по інших 12 ліфтах, які в найкоротший термін теж будуть запущені в роботу. У цьому році потрібно зупиняти такі ліфти: по вул. Мікояна, 2 – 1, 2 під’їзди (закінчення терміну експлуатації 28.02.2014), Кармелюка, 76 – 1, 2 під’їзди (18.04.14), Кармелюка, 74 – 3 під’їзд і Кармелюка, 80 – 2, 4 під’їзди (15.06.14), Мазура, 5 – 7, 11 під’їзди (24.06.14), Кармелюка, 74 – 6 під’їзд (18.08.14) і 5 під’їзд (15.09.14), Мазура, 5 – 1, 3, 5, 10 під’їзди (30.09.14), Жовтнева, 39-б – 1, 2 під’їзди (15.12.14), Кармелюка, 80 – 1 під’їзд (05.12.14).
Вже по 10 ліфтах, які будуть відключені в цьому році, знайдено шляхи вирішення їх переатестації в найкоротші терміни. Вони будуть відключені лише кілька днів.

Хочу відзначити, що є взаєморозуміння і співпраця з новою владою, вдається вирішувати потрібні питання. Хотілось би подякувати першому заступнику голови ОДА Наталії Стариковій за вчасне проходження платежів по ліфтах. А також я вдячний своїй команді, яка за моєї відсутності працювала чітко і злагоджено, зокрема секретарю міської ради Ярославу Березаню і заступнику Юрію Студансу, та активним депутатам міської ради.

ДОРОГИ поки що розпочав РЕМОНТУВАТИ КОШТОМ СВОЄЇ РОДИНИ

– Вадиме Володимировичу, вже не один рік актуальним залишається для нашого міста ремонт доріг.
– З дорогами складна ситуація, тому що складне фінансування ремонту доріг, фактично його немає. А на те, що є, цінова інспекція області не погоджує нову ціну на асфальтобетонне покриття, без вказівки з Києва не може змінювати, а йде по минулорічних, а курс долара піднявся, нафта та бітум піднялися в ціні, тому асфальт здорожчав, а цінова інспекція не хоче здорожчання підтверджувати, і тому все гальмується.
На мою думку, можна це все було б передати громаді, щоб громада вирішувала, щоб не було затримок. Бо якщо дають ці кошти в кінці року, то всі розуміють, що держава ніби і виділила кошти на папері, але їх неможливо використати. Тому тут потрібні зміни щодо децентралізації влади. Потрібно дати більше повноважень місцевому самоврядуванню. Якщо є якісь кошти, то щоб їх можна було використовувати, а не просто вони були на папері, щоб це фінансування пришвидшувалось.
А в нас по місту дороги поки що буду ремонтувати за кошти своєї родини, а там, як дадуть фінансування місту, то будемо ще більше ремонтувати доріг.
– А Ви підраховували, скільки коштів родини за ці роки вклали в смілянські дороги?
– Не хочу про це згадувати, бо дружина за це подала на розлучення.
Взагалі, ж порядним міським головою бути дуже дорого. Але ж душа болить за місто і хочеться вирішити якомога більше питань. І вирішити їх оперативно. Наприклад, місто заросло бур’янами, то довелось за свої кошти придбати 4 косилки, платити зарплату працівникам, щоб вони косили в місцях, де це взагалі не передбачено.
Та повернемось до доріг. Коли розподіляли навіть ті кошти, що передбачені на папері, то не враховували магістральні вулиці… Наприклад, немає коштів на ямковий ремонт вулиць Б. Хмельницького, Жовтневої, 60-річчя СРСР, Перемоги, а це магістральні вулиці. А, приміром, на вулиці, на які виділили кошти, такі як Комунарська, Федорова та ще 19 вулиць, можливо, фактично надійде аж 8 (!) тис. грн. Це смішно… А на папері передбачено 500 тисяч грн. Тому і доводиться втручатися власними коштами. А на вулицю Свердлова – найдовшу у місті – передбачено аж 60 тис грн.! Це як взяти ямковий ремонт, то від в’їзду у Смілу до райлікарні не вистачить. Тому я, навіть у відпустці, уже з 8 травня за власні кошти почав ремонтувати великі ямки, перехрестя біля сільгосптехніки та частково Свердлова. І продовжуватиму цю роботу й далі наступного тижня. Сподіваюся, що люди побачать результат. Основні дороги постараємось відремонтувати.
Щоб не було соромно, що я тут міський голова, то я це роблю з вдячності до тих громадян, які віддавали за мене свій голос.

ПЕРЕЙМАТИМЕМО ДОСВІД ЧЕРКАС

– Бачимо, що цієї весни суттєво поліпшилася ситуація в місті з вивезенням сміття.
– Так, немало зусиль було докладено, щоб «затягнути» сюди компанію «Ремондіс», але вдалося все ж їх переконати, щоб вони працювали в Смілі. Сміття регулярно вивозиться. Де ще не замінені контейнери, в найближчий час це буде зроблено. А по лікарнях, школах і дитсадках було прийнято рішення закупити контейнери за кошти міського бюджету, щоб там у нас теж не було проблем з вивезенням сміття.
Розглядаємо перспективу перейняти досвід Черкас по приватному сектору – закупити малі пластикові контейнери на 240 літрів, щоб кожен громадянин мав доступ до вивезення сміття з приватного сектору.
Та й взагалі бачимо, що місто вже не таке забруднене. Я часто об’їжджаю проблемні ділянки міста, особливо по центральних магістралях, і де є недоліки, то відповідні служби отримують на горіхи.

НЕЗАБАРОМ ФОНТАН БУДЕ ПРАЦЮВАТИ

– Вадиме Володимировичу, а чому фонтан, який так радував смілян, зараз не працює?

– Поки я був у відпустці, то не пройшло фінансування на його утримання за електроенергію та воду, яка використовується для наповнення фонтану. На найближчій сесії, сподіваюсь, це питання буде вирішено. І ще неприємно, що через певні чинники деяке обладнання виведено з ладу, тому за власний кошт планую придбати нове, і незабаром фонтан буде працювати.

БУДУ ВЕТУВАТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУ НА ПРОЇЗД

– До редакції звертаються читачі щодо подорожчання плати за проїзд у наших автобусах. Чи буде воно введено найближчим часом? 

– Поки я був у відпустці, було оприлюднено проект регуляторного акта про підвищення ціни на проїзд в автобусах до 3 гривень 50 копійок. Хочу сказати смілянам, що це неприпустимо, і я буду його ветувати на засіданні виконавчого комітету. У мене є на це право. Подолати вето міського голови можна тільки на сесії міської ради більшістю депутатів. Але гадаю, що у депутатів вистачить здорового глузду, щоб підтримати міського голову. З цього питання я буду просити голосувати поіменно і список депутатів – хто як проголосував – запропоную оприлюднити в газеті «Сміла».

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВОДОЮ МІСТО ЦІЛОДОБОВО, ЩОБ НЕ БУЛО НАРІКАНЬ

– Це болюча проблема для міського голови. Нагадаю, що з 2009 року ціна на воду в нас не піднімалась. І не підніметься. Я не дозволю це. Але разом з тим доб’юся за це літо цілодобового водопостачання. Буде замінено обладнання на сучасні частотні насоси, які триматимуть тиск в мережі водопостачання. Також буде введено в дію 4 додаткових свердловини. Це дасть можливість забезпечити водою місто цілодобово, щоб не було нарікань. Це моя мрія.

Але не можу не сказати, що мені постійно ставлять палиці в колеса. Ведеться кампанія по моїй дискредитації, зокрема силовими структурами під патронатом деяких осіб, чи за їхнього сприяння, напевно, і з метою мене психологічно зламати, бо жодного компромату на мене немає. Знаю, що я як кістка в горлі для одного громадянина України. Але духом не падаю і все буду робити для громади Сміли, бо вважаю, що це мій громадянський обов’язок.

Інтерв’ю взяла
Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.