На обліку Смілянського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області знаходяться 2 стаціонарні пункти доочищення та розливу питної води: ФОП Вовченко Р.В. (бульвар Графа Бобринського, 2, вул. Філатова, 8а) та ФОП Котко О.А. (вул. Кармелюка, 82а), які включені до державного реєстру потужностей операторів ринку з обігу харчових продуктів.
Про це інформує офіційний сайт Смілянської міської ради з посиланням на міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Питна вода після доочищення щомісяця перевіряється на мікробіологічні, санітарно-хімічні показники в лабораторіях Смілянського міськрайонного відділу Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Як показали результати досліджень в поточному 2018 році, всі проби води відповідали технічним умовам, які декларують виробники, а також Державним санітарним нормам та правилам “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), які є загальнообов’язковими.
Відповідно до Плану комісійних перевірок об’єктів нагляду на 2018 рік, затвердженого рішенням комісії ТЕБ та НС виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області від 22.03.2018р. протокол №11 та на виконання рішення протоколу засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Черкаської ОДА від 07.03.2018р. №9, фахівцями Смілянського міського Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області сумісно з фахівцями міського відділу торгівлі та захисту споживачів прийнято участь в комісійній перевірці дотримання санітарно-гігієнічних вимог в пункті доочищення питної води ФОП Вовченко Р.В. за адресою: м. Сміла, бульвар графа Бобринського, 2.
За результатами перевірки підприємцю надані пропозиції по усуненню порушень санітарного законодавства, працівники пункту тимчасово відсторонені від роботи до проходження профілактичного медичного огляду та здачі заліку з гігієнічного навчання, проведена відповідна санітарно-освітня робота по профілактиці інфекційних захворювань. За наданою підприємцем інформацією виявлені недоліки було усунено.
Протягом останніх років стало популярним пити бутильовану питну воду та воду із стаціонарних пунктів розливу. Така вода має проходити виробничий лабораторний контроль (дослідження за окремими показниками потрібно проводити щомісячно). Питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношеннях, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад. Перед тим, як купувати воду, потрібно вимагати у продавців протоколи лабораторних досліджень. Рекомендуємо також звертати увагу на текст етикетки, де вказані показники мінерального складу питної води, дата виготовлення та закінчення терміну споживання. Чимале значення мають умови транспортування та зберігання води, зокрема, не варто зберігати воду у повторно використаних ПЕТ-пляшках або технічних посудинах. Також не варто зберігати воду понад 24 години.
Залишити відповідь