Сучасний світ різноманітний, цікавий, дуже швидко розвивається, насичується новою інформацією, поступово стираються кордони між державами, і подорожі до інших країн, навчання або праця за кордоном стають все доступнішими. Молодіжне спілкування через всесвітню мережу Інтернет вимагає вільного володіння іноземними мовами. Для того, щоб вчитися в іншій країні, досягти там професійного успіху, потрібно знати мову цієї країни. Саме тому у школі №3-колегіумі значну увагу приділяють створенню такого мовного простору, щоб кожна дитина мала змогу оволодіти на високому рівні державною мовою, а також вибрати та вивчати ту іноземну мову, яка їй цікава та потрібна у подальшому навчанні.
Звичайно ж, на першому місці стоїть вивчення англійської та німецької мов, якими учні оволодівають як на уроках, так і у позакласній діяльності: на гуртках, факультативах, у різноманітних заходах. Вивчення англійської мови в нашій школі розпочинається із першого класу. Вчителі іноземної мови працюють так, щоб зацікавити дітей, викликати у них бажання не лише читати та перекладати, а й вільно спілкуватись іноземною мовою.
Крім англійської та німецької мов, учні нашої школи вивчають польську, французьку, чеську мову, відвідуючи факультативи та гуртки. Заняття проводяться в цікавій формі, щоб діти із задоволенням вчились говорити, читати, писати іноземною мовою, вибраною за власними уподобаннями.
Вивченню іноземних мов сприяє участь учнів та вчителів нашого закладу у міжнародному культурно-освітньому проекті, учасники якого ось уже другий рік поспіль подорожують країнами Євросоюзу (керівник проекту – Світлана Гаращенко, заступник директора з виховної роботи). Мета цих подорожей – ознайомлення з мовою та культурою країн Європи, історією виникнення Європейського Союзу, здобутками європейської демократії, ознайомлення з можливістю та умовами навчання у вищих навчальних закладах країн Європи, розвиток навичок володіння польською, чеською, англійською, німецькою, французькою мовами, розширення світогляду юних громадян, формування активної громадської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя, навчання та праці.
Іще одним цікавим заходом, який пройшов у школі №3-колегіумі на початку серпня, стали тижневі курси-тренінг вчителів іноземних мов «Літня школа «Сова», які були проведені за підтримки Міністерства освіти і науки України київським тренером Ланою Сушко. Ініціатором проведення цих курсів стала директор школи №3-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло та методист Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Тетяна Пахомова.
Робота по вивченню іноземних мов у школі-колегіумі триває. Отримані знання дадуть нашим випускникам нові можливості, відкриють кордони, дозволять реалізувати плани та втілити свої мрії.
Світлана Рогач,
керівник прес-центру школи №3-колегіуму
Залишити відповідь