Рятувальники з волонтерами провели рейд

12Як повідомляє ДСНС у Черкаській області, спалювання сухої трави, стерні та побутових відходів – річ звична для жителів сіл та невеликих міст. Проте такі дії можуть мати небезпечні наслідки не лише для довкілля, а й для громадян. 

За статистикою у минулому році внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сміття та сухої трави вСмілянському районі сталося 29 пожеж, побічні збитки від яких склали десятки тисяч гривень.

Так, минулого місяця жителька села Залевки, перебравши квасолиння, вирішила спалити сухі рештки. Сильний вітер перекинув вогонь на суху траву. Згодом пожежа поширилася на лісосмугу і загрожувала перекинутись на житлові будинки. Тільки завдяки швидким і злагодженим діям пожежників вдалось ефективно ліквідувати загорання. Рятувальники також надали допомогу господарці, яка внаслідок власної необережності отримала опіки.

А два місяці тому спалюючи звичайне побутове сміття молодий господар до вогнища поскидав старі пластикові пляшки, в одній із яких були залишки бензину. Легкозаймиста рідина спричинила вибух, внаслідок чого юнак отримав  серйозні опіки.

Щоб попередити подібні випадки та ще раз нагадати населенню основні правила безпечної поведінки смілянські рятувальники, яким зголосилися надати допомогу місцеві волонтери, провели  рейдову перевірку житлового сектору міста Сміли та Смілянського району. В ході рейду фахівці ДСНС нагадали смілянам правила користування електроприладами, порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, наголосили на важливості дотримання правил пожежної безпеки під час спалювання сухої трави. Рятувальники також зробили акцент на активному контролі дітлахів, щоб не допустити дитячих пустощів з вогнем. Загалом інспектори ДСНС відвідали близько 200 домоволодінь, у кожному з яких провели роз’яснювальну бесіду, та роздали смілянам пам’ятки з основними правилами протипожежної безпеки у побуті. Подібні рейди нині тривають і у інших районах області.

 

Рятувальники Смілянського РВ Управління ДСНС України у Черкаській області вкотре нагадують громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися під час спалення сухої трави:

 

– навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;

– не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;

– не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;

– не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

– забезпечте місце спалювання первинними засобами пожежогасіння;

– спаливши сухі гілки, щедро залийте багаття водою.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.