У Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства оприлюднили офіційну статистику щодо садіння лісів та лісозаготівель у Черкаській області (2010-2017 роки).
У 2017 році держлісгоспами Черкаського ОУЛМГ здійснено:
– рубок головного користування: 1102 га;
– суцільних санітарних рубок: 183 га;
– лісовідновних рубок: 19 га;
– реконструктивних рубок: 1 га.
Разом: 1305 га.
У 2017 році держлісгоспами Черкаського ОУЛМГ здійснено:
– садіння і висівання лісів: 1487 га;
– природне поновлення: 293 га.
Разом: 1780 га.
До слова, цьогоріч держлісгоспами вже створено майже 1300 гектарів лісових культур. Остаточна статистика буде підбита після осінньої лісокультурної кампанії.
Річний приріст деревини по Черкаському ОУЛМГ використовується в середньому на 70-75% (2015 рік – 75,7%, 2016 рік – 70,3%, 2017 рік -74,8%), у той час як у деяких розвинених країнах (Фінляндія, Швеція) використання річного приросту досягає 100%. Тож у держлісгоспах використання лісосировинних ресурсів є невиснажливим. Скільки, де і чому здійснюються лісозаготівлі – все це відкрито для громадськості та публікується в офіційних джерелах.
В управлінні наголошують, вирощування лісів є головним завданням лісівників і найпершим показником їхньої роботи. Тому усі ділянки, що звільнені від всохлого, стиглого, хворого чи пошкодженого лісу, в обов’язковому порядку заліснюються у поточному або ж наступному році після проведення комплексу необхідних підготовчих робіт.
Звертаємося до усіх, хто цікавиться веденням лісового господарства та діяльністю лісівників області, – користуйтеся офіційною статистикою, офіційними джерелами (веб-сайт “Ліси Черкащини”, веб-сайт Держлісагентства України), адже негативні припущення та неперевірені факти наносять моральну шкоду майже двохтисячному колективу лісівників Черкащини.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства
Залишити відповідь