На електронну мапу сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016 році, громадяни надіслали близько 5 тисяч повідомлень про виявлені сміттєзвалища. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, інформують у Міністерстві екології та природних ресурсів України.
Посадовець зазначив, що третій рік поспіль користуються сервісом Мінприроди, який допомагає боротися зі стихійними сміттєзвалищами. Із 5 тисяч сміттєзвалищ, про які надійшла інформація із різних регіонів України, місцевою владою прибрано близько половини, понад тисячу заявок перебувають на стадії виконання, у близько 700 випадках прострочено терміни виконання і ще близько тисячі – потребують підтвердження заявником.
Найбільше смітників протягом двох років ліквідовано у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській та Черкаській областях. Нагадаємо, у вересні 2016 року Міністерство екології та природних ресурсів презентувало електронний сервіс Ecomapa.gov.ua – інтерактивну карту сміттєзвалищ України.
Окрім геолокаційних даних про сміттєзвалища, на карту додається інформація про стан їхньої ліквідації. Карта постійно оновлюється.
Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо:
- Завантажити мобільний додаток «Екомапа» із функцією онлайн-сповіщення про виявлені сміттєзвалища (Завантажити мобільний додаток можна в Google Play).
- Сфотографувати виявлене сміттєзвалище.
- Надіслати фото через додаток «Екомапа» з вказаним місцезнаходженням стихійного сміттєзвалища.
Або ж можна:
- Сфотографувати виявлене сміттєзвалище.
- Зайти на сайт.
- Зареєструватися.
- Надіслати звернення.
Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту. Цю інформацію Мінприроди надсилає до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.
Залишити відповідь