Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, і далі надходять звернення від потерпілих, які були ошукані зловмисниками саме таким способом, інформує сектор комунікації поліції Черкаської області.
Шахраї діють за накатаною схемою: представляються банківськими службовцями, соціальними працівниками та розповідають довірливим жертвам про нібито грошову реформу та термінову необхідність замінити старі грошові купюри на нові. Подібні злочини переважно вчинюються у віддалених селах, де жертвами зловмисники обирають самотніх літніх людей.
Потерпілі, не перевіряючи документів візитерів, без осторогу впускають їх до себе додому та надають всі кошти для перерахунку та перепису серії і номеру кожної купюри. Зловмисники перераховують гроші та кладуть їх в заздалегідь підготовлений конверт, непомітно замінюють конверти, підсовуючи жертві пакунок із звичайними папірцями або сувенірними банкнотами.
Якщо ж громадяни починають сумніватися та не дозволяють «гостям» проводити такі дії з власними коштами, зловмисники використовують запасний план – видивляються місця, куди потерпілі ховають гроші і в той час, коли один із шахраїв відволікає увагу пенсіонера, наприклад проханням попити води, інший йде до схованки і забирає всі заощадження.
Правоохоронці вкотре звертаються до громадян: будьте обачними та не довіряйте незнайомцям, що б ті вам не пропонували. Пам’ятайте, що шахраї не сидять на одному місці, а подорожують по всій Україні. Заїхавши до першого-ліпшого села, розпитують про одиноких пенсіонерів, а далі – лише справа техніки.
Якщо до вашого будинку завітали незнайомі люди та розпитують про місцевих одиноких пенсіонерів, необхідно не соромитися й зателефонувати до організації, яку вони представляють для встановлення легітимності їх документів, а в разі якщо у вас виникають сумніви щодо цих громадян повідомте про таємничих відвідувачів дільничного офіцера поліції.
Якщо ж після візиту незнайомців ви виявили зникнення певної суми коштів – негайно повідомте про це дільничного офіцера поліції або за телефоном «102». Запам’ятайте, при розкритті таких злочинів головне – не втратити час.
Залишити відповідь