На Черкащині вже не перший рік вводять європейську модрину до лісових насаджень, яку більше звикли бачити в Карпатах, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства з посиланням на Урядовий кур’єр.
Висаджуючи європейську модрину, лісівники формують високопродуктивні та біологічно стійкі насадження.
Враховуючи відчутну зміну клімату в бік потепління і масове всихання сосни та ялини, в таких умовах дуже вигідно, як вважають фахівці, висаджувати модрину. Адже ця порода стійка до посухи та високих температур, має високу стійкість до нашестя шкідників та хвороб.
Дерево швидкоростуче, відзначається гарною приживлюваністю, витривалістю. Модрина не дуже вибаглива до складу ґрунтів. До того ж має цінну деревину, надзвичайно міцну й довговічну, яка пояснюється особливим хімічним складом живиці —довготривалого консерванта. Саме тому це дерево ще називають хвойним дубом.
У лісах Черкащини з’являється все більше модрини. Струнке, високе дерево родини соснових – єдине в Україні листопадне хвойне дерево.
Фахівці Черкаського лісового господарства, яке очолює Андрій Пустовіт, серйозно взялися заліснити чимало лісових угідь модриною.
У теплиці Дахнівського лісництва нині росте майже 5000 сіянців цього хвойного дерева. Лісівники дбають про маленькі рослини, ретельно їх доглядають та забезпечують оптимальною кількістю вологи. Наступної весни їх висадять разом із дубом і чорним горіхом.
Цю перспективну породу дерева вже вирощують лісівники кількох лісових господарств області, зокрема, на Уманщині, Лисянщині та в Корсунь-Шевченківському лісгоспі.
Залишити відповідь