Станом на 2020 рік будь-яка вимога щодо надання документів, які підтверджують підвищення кваліфікації педагогічного працівника в обсязі не менше ніж 150 годин, є безпідставною.
Про це йдеться в листі Державної служби якості освіти у відповідь на запит народного депутата від фракції «Слуга народу» Романа Грищука, передає osvita.ua.
У Держслужбі якості освіти повідомляють, відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники мають підвищувати свою кваліфікацію щорічно, а загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації протягом п’яти років не має бути меншою за 150 годин.
Також у Держслужбі наголошують, що це питання має вирішуватися педагогічними працівниками, а також узгоджуватися на педагогічній раді закладу освіти.
Обов’язок педагогічних працівників щорічно підвищувати власну педагогічну майстерність з’явився з 28 вересня 2017 року.
«З огляду на зазначене, до 28 вересня 2022 року ніхто не має права вимагати від педагогічного працівника підтвердження конкретного обсягу підвищення кваліфікації. Єдина на сьогодні вимога може полягати лише у необхідності підтвердити щорічне (тобто, у 2017, 2018, 2019 роках) підвищення кваліфікації (незалежно від обсягу, форми чи виду підвищення кваліфікації)», – зазначили в Державній службі якості освіти.
Залишити відповідь