15 патронатних родин Черкащини готові допомагати дітям, які потрапили в складні життєві обставини. Їхніми послугами вже скористалися 105 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах.
Із них 66 повернули в біологічні родини, 3 – передали під опіку/піклування, 36 влаштували в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, інформує пресслужба Черкаської ОДА з посиланням на обласну службу у справах дітей.
Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, спрямована на створення найкращих умов для зростання дитини та подолання обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками.
Найважливішим є те, що всі базові послуги дитина отримує в сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, іншого закладу інституційного догляду дітей.
Нині патронатні сім’ї є в Смілі (4), Черкасах (1), Умані (1), Золотоноші (1), Золотоніському (2), Корсунь-Шевченківському (1), Кам’янському (2), Христинівському (1) та Черкаському районах (2).
Загалом в області продовжується робота зі створення патронатної родини в кожному місті, районі, ОТГ, адже запровадження патронату над дитиною є важливою складовою процесу деінституалізації.
Патронатні вихователі – це особи, які пройшли курс підготовки та за участю членів сім’ї надають послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання.
Патронат потрібен дітям, які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати зі своїми рідними.
Термін перебування в патронатній родині для дитини визначається індивідуально, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках цей термін можуть продовжити до 6-ти місяців.
Водночас держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів, грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а також сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Всі, хто має зацікавленість патронатом, можуть звертатися до фахівців із соціальної роботи в громаді або місцевого центру соціальних служб для консультування та ознайомлення з процесом відбору та підготовки патронатних вихователів.
Залишити відповідь