В області тривають перевірки закладів, які надають послуги з проживання та/або утримання людей похилого віку, осіб з інвалідністю та інших громадян групи ризику. Для цього на Черкащині створили 17 мобільних груп.
До складу груп увійшли представники обласного управління Нацполіції, управління Держпродспоживслужби, управління Держпраці, органів ДПС, «Черкасигаз», «Черкасиобленерго», управління здоров’я, передає пресслужба Черкаської ОДА.
За перший тиждень перевірок фахівці виявили 12 закладів, які працюють без відповідної реєстрації або з порушеннями законодавства. Зокрема, у списку Смілянська благодійно-реабілітаційна організація «Відродження», де надають послуги з проживання та/або утримання людей похилого віку, медичні послуги особами похилого віку, здійснюють лікування алко-, наркозалежних осіб. В закладі перебуває 7 осіб. За вказаним фактом відомості зареєстровано до ЄО ІПНП № 823 від 26.01.2021 ВП №2 Черкаського РУП.
Друга організація – Смілянська міськрайонна благодійна організація інвалідів «Коло друзів», яка працює у селі Костянтинівка. Діяльність пов’язана з надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів. В закладі перебуває 15 осіб. За вказаними фактами відомості зареєстровано до ЄО ІПНП № 823 від 26.01.2021 Смілянського відділу поліції.
Також, заклади із порушеннями виявили у Ватутіному, Черкасах, на Уманщині, Тальнівщині, Черкащині, Золотоніщини та Чигиринщини.
Під час перевірку встановили, що всі особи, які перебувають у закладах, проживають там добровільно, ніяких заходів примусу з боку обслуговуючого персоналу щодо них немає.
Відповідно до статутів даних організацій та проведеними перевірками також встановлено, що лікувальна терапія з особами, які перебувають у закладах не проводиться, а надаються послуги консультаційного характеру.
Залишити відповідь