Із настанням осінніх холодів в оселях більшає обігрівачів та інших електричних приладів, які використовують для опалення приміщень. Користуються ними інколи до старту опалювальний сезон.
Нерідко трапляється так, що через необережне поводження з такими приладами трапляються пожежі, які призводять до серйозних матеріальних збитків та може загрожувати життю та здоров’ю людей.
ПАТ «Черкасиобленерго» нагадує: для обігріву будинків, квартир у жодному разі не можна користуватися несправними або саморобними електричними приладами. Крім того, не варто залишати їх увімкненими, коли вдома нікого немає.
Основні правила пожежної безпеки у осінньо-зимовий період:
● не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж;
● не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
● перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженми розетками, кабелями чи проводами.
● не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;
● не допускайте перекидання цих приладів;
● не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі;
● не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу;
● не пропускайте провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;
● не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.
Батьків закликають подбати про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки та як діяти у випадку пожежі.
При виникненні пожежі негайно повідомте за телефоном “101” пожежно-рятувальний підрозділ.
Залишити відповідь