19 серпня за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич в НСК «Олімпійський» відбувся традиційний освітянський форум – Всеукраїнська серпнева конференція. Цього разу темою масштабної зустрічі освітян з усієї України була: «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи».
Відбулася загальна дискусія щодо майбутнього реформування української освіти, а також різнопланові панелі: про результати першого року НУШ та підготовку до 2019/2020 навчального року, стандарт базової середньої освіти НУШ, педагогіку партнерства, інклюзію, фінансування освіти, розвиток професійної та педагогічної освіти тощо.
Цікавою була виставка обладнання та навчальних матеріалів для НУШ. Особливо цікавим питанням для мене, як для вчителя пілотного класу НУШ, була секція «Пілотування 3 класу НУШ», адже у вересні 2019 року на нас чекає чимало нового, що, у першу чергу, пов’язано із переходом від адаптаційно-ігрового до основного циклу навчання. Приємним було те, що серед новацій цього року – формування змісту освіти відповідно до інтересів учнів, опитування яких подавали вчителі пілотних класів.
Отже, наші діти будуть досліджувати саме ті питання, які для них є найцікавішими. Зустріч з колегами, спілкування з ідеологом НУШ, Романом Шияном, дало змогу ще раз пересвідчитися, що ми рухаємося в правильному напрямку! НУШ – бути! Представниця The Lego Foundation, Оксана Рома, повідомила, що наступного року на Україну чекає унікальний досвід: «The Lego Foundation буде фінансувати міжнародне дослідження імплементації діяльнісного та інтегрованого навчання, яке до цього не проводилось в жодній країні світу»! Несподіваним, але надзвичайно приємним сюрпризом, для мене було нагородження Подякою Міністерства освіти і науки України за активну співпрацю та вагомий внесок у розбудову Нової української школи.
Наталія Маценко,
вчитель початкових класів школи №3-колегіуму
Залишити відповідь