Гриби – це дарунок лісу, але водночас – небезпечний продукт харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті.
Отруєння викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь: споживання отруйних грибів, неправильне приготування умовно-їстівних грибів, вживання старих або зіпсованих грибів, вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Щоб запобігти отруєнню грибами, рекомендується дотримуватись простих правил, які необхідні для виконання кожній людині:
- купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях, особливо уникайте стихійних ринків.
- збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
- не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх, поблизу магістралей, на промислових полігонах, колишніх смітниках, небезпечних зонах;
- не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках – вони не завжди відповідають дійсності.
- не куштуйте сирі гриби на смак;
- не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок;
- гриби підлягають суворій кулінарній обробці;
- дотримуйтеся правил консервування грибів.
Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Якщо у вас немає переконливого власного досвіду, настійно радимо – не збирайте та зовсім не споживайте дикорослих грибів, закликають у Смілянському управлінні Держпродспоживслужби.
Залишити відповідь