Вибори-2020. Як заповнювати бюлетені, їх кількість та що роботи, якщо помилились?

вибори25 жовтня в країні відбудуться місцеві вибори, на яких буде багато чого нового – нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені. Детальніше про нововведення роз’яснює ГО мережа ОПОРА.

  • Скільки бюлетенів отримає один виборець?

Виборець отримає 4 виборчі бюлетені для голосування за кандидатів на посаду:

1) міського голови;
2) депутатів міської ради;
3) депутатів районної ради;
4) депутатів обласної ради.

Колір бюлетенів для кожного типу виборів відрізнятиметься. Депутатів обласних рад обиратимемо за допомогою блакитних бюлетенів, депутатів районних рад – світло-зелених, депутатів міських рад – світло-жовтих. За кандидата на посаду голови міста будемо голосувати бюлетенем світло-рожевого кольору.

15-10-2020_ballot_ko

  • Як користуватись новим бюлетенем?

Щоб проголосувати за кандидата у депутати до обласної, районної та міської ради, у першому квадратику ставимо “плюсик” або будь-яку іншу позначку, обираючи партію, а в сусідньому квадратику вписуємо номер за трафаретом.

Вносити треба максимально точний номер, який зазначено поряд із прізвищем обраного кандидата. Ці цифри необхідно писати так, як раніше писали індекси на листівках та поштових конвертах в Україні.

15-10-2020_ballot_vi

15-10-2020_ballot_vi (1)

Важливо. 10 жовтня Центральна виборча комісія прийняла роз’яснення щодо заповнення виборчого бюлетеня. Члени дільничних виборчих комісій під час підрахунку голосів мали б врахувати волевиявлення громадян і із зазначенням цифри 0 перед одинарною цифрою-номером кандидата, і з написанням цифри прописом не за трафаретом тощо.

Opora-ballots_for_pa

  • Які бюлетені точно вважатимуться недійсними або як НЕ треба голосувати?
 

Не треба ставити позначки за кілька партій, або лише вписувати номер кандидата без позначки за партію.

15-10-2020_

  • Щодо інших типів бюлетенів?

На виборчих дільницях ми отримаємо також бюлетені іншого типу. Як мінімум для голосування за кандидата на посаду міського (сільського або селищного) голови. Бюлетені матимуть нумерацію та один квадратик, де необхідно поставити позначку (галочку, плюсик або іншу); список прізвищ в алфавітному порядку з короткою інформацією про кожного кандидата (партійність чи самовисування, місце роботи, місце проживання тощо).

15-10-2020_ballot_ma

Увага! Недійсними вважатимуться бюлетені, де стоятимуть позначки за кількох кандидатів.

  • Що робити, якщо помилились?
  1. Звернутись до члена виборчої комісії, який видав виборчий бюлетень, із письмовою заявою та проханням видати інший виборчий бюлетень.
  2. Отримати новий виборчий бюлетень в обмін на зіпсований, так само, як отримував перший (відповідно до частини 3 статті 248 ВК).
  3. Уповноваженому члену дільничної виборчої комісії зробити відповідну позначку в списку виборців навпроти прізвища виборця та засвідчити своїм підписом.
  4. Члену дільничної виборчої комісії, який видав бюлетень, погасити зіпсований бюлетень виборця як невикористаний та скласти акт про це.
  5. Виборцю та двом членам виборчої комісії, які видавали бюлетень, підписати акт, що має бути долучений до списку виборців.
  6. Члену дільничної виборчої комісії, який видавав бюлетень, зберігати погашений бюлетень до підрахунку голосів.
  7. Під час підрахунку голосів погашений бюлетень врахувати як невикористаний і запакувати разом із контрольним талоном у пакет із невикористаними виборчими бюлетенями.
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.