Державна екологічна інспекція розпочинає заходи з виявлення незаконних рубок та перевезення новорічних ялинок. Також посилено контроль за дотриманням правил торгівлі, реалізації та придбання новорічних ялинок на території Черкаської та Полтавської областей.
Їх проводять у межах операції «Новорічна ялинка», повідомив Олександр Позняков, начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області.
Лісокористувачі мають право відпускати хвойні дерева лише за наявності супроводжуючих документів та товарного клейма на спилі кожної ялинки. Дерево без клейма вважається таким, що зрубано незаконно.
Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн.
Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів (від 510 до 1700 грн.) доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.
Окрім того, за незаконні рубки будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду відповідно до встановлених Такс. Тобто, фактично за кожну незаконно зрубану ялинку порушнику доведеться заплатити від 200 до 2800 грн, залежно від діаметру стовбура деревця.
Залишити відповідь