Конфлікт у школі: що ми знаємо і що ми можемо

Донедавна переважала точка зору, згідно з якою конфлікти в родині, класному колективі або організації – річ небажана, їх необхідно уникати, а якщо вони все ж таки з’являються, то гасити на ранній стадії, не даючи змоги розвиватися. Однак сучасні соціологи та психологи дійшли висновку, що конфлікт, попри негативні риси, відіграє і позитивну роль – сприяє рухові людини або колективу вперед і визначає фактори, що заважають цьому процесові. Отже, термін «конфлікт» можна визначити як джерело творчої енергії, якою слід управляти, тобто спрямовувати її у бажане русло.

Саме питанням виникнення конфліктів, способам їх розв’язання та наслідкам конфліктних ситуацій був присвячений семінар-практикум соціальних педагогів шкіл міста, який пройшов у нашій школі 18 лютого.

Директор школи-колегіуму Тетяна Анатоліївна Карло розповіла присутнім про впровадження інноваційних технологій з метою формування життєвих компетентностей учнів. Далі були презентовані шляхи та перспективи впровадження нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти з метою формування в учнів однієї із ключових компетентностей – соціальної.

Всіх присутніх вразив виступ шкільного соціально-психологічного театру «В ритмі серця» під керівництвом педагога-організатора Наталії Іщук. Діти дуже емоційно, переконливо розкрили перед глядачами сутність однієї із нагальних проблем суспільства – стосунки між батьками та дітьми в сім’ях заробітчан за кордоном.

Соціальний педагог закладу Зоя Шульга провела майстер-клас «Конфлікт у школі: що ми знаємо і що ми можемо», під час якого колеги дізнались не лише про теоретичну сторону питання, а й на практиці змогли розв’язати ситуації, які виникають в класних колективах.

Психолог міського методичного кабінету Любов Похил ознайомила присутніх з таким поняттям як «булінг», що означає тиск (моральний або фізичний) однієї особистості на іншу. До практичних занять були залучені учні 7-А класу, які показали уривок із індійської казки, аргументовано та переконливо доводили власну думку під час практичних вправ.

Гості дали високу оцінку всім проведеним заходам.

Світлана РОГАЧ,

керівник прес-центру школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.