У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Чому ж тоді стискаються серця українців, коли вони згадують події, які пов’язані з цим днем? Чому ж не висохли сльози матерів, дружин, наречених, які втратили у «воєнній кампанії», саме так називали війну в Афганістані політики Радянського Союзу, яка тривала майже 10 років, своїх синів, чоловіків? За що, за які ідеали, за чию Батьківщину, в ім’я якої мети поклали молоді голови славні сини українського народу?
Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов. І цінувати життя, адже воно обривалося іноді у неповних 19. І терпли юні душі від втрати друзів, тих, хто ще вчора дарував їм своє тепло.
Падали українські хлопці на чужій землі, а в них на м’яких долонях лінії життя такі довгі і прекрасні…Разом з ними пішло у небуття чиєсь щастя. Разом із ними загинули їхні ненароджені діти. Але всупереч долі вони живуть у пам’яті бойових друзів, продовжують усміхатися зі сторінок солдатських альбомів. Вони вічно живуть у зболених, згорьованих, люблячих, палких материнських серцях. Їхні імена навічно вписані в літопис нашої пам’яті.
Час лікує рани. Але фізичні. А в душі, у пам’яті воїнів – афганців назавжди залишаться суворі будні Афганістану, які випали на їх долю. Їм випало жити. Жити за себе і за тих, хто не повернувся до рідної домівки. Вони є тією пам’яттю, що пише історію війни.
Гостями учнів та педагогів Смілянської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №13 цього пам’ятного дня стали ветерани Афганістану, нагороджені бойовими орденами та медалями: полковник, командир вертолітного загону, кавалер двох орденів Червоної Зірки Олександр Гула , начальник штабу полку, кавалер орденів Червоної Зірки та «Зірка» І ст. ДРА В’ячеслав Штурхацький, нагороджені медалями «За відвагу» Олексій Цибко і Володимир Добрянський. Затамувавши подих, слухали учні розповіді воїнів – афганців. Нікого не залишили байдужими авторські пісні у виконанні вчителя предмету «Захист Вітчизни» нашої школи Цибка О.Л. Під час зустрічі присутні мали можливість переглянути документальні фільми про Афганістан, особисті речі воїнів – афганців, почути пісні тих часів.
Як дарунок для гостей від учкому, прозвучала пісня «Кленова балада» у виконанні учениці 10 класу Юлії Снісаренко та символічні червоні гвоздики.
Лариса Третяк,
заступник директора з навчально – виховної роботи
Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №13
Залишити відповідь