279 смілянських підприємців без найманих працівників отримають допомогу по частковому безробіттю на період карантину (станом на 02.07.2020)
Одна із таких підприємців – Галина Ракоїд. Жінка розповідає як стала бізнесвумен та які виклики постають перед самозайнятими особами через поширення COVID-19.
Галина Ракоїд відкрила власну справу у 2007 році через те, що у місті не було підходящої для неї роботи. Вона закінчила технікум у м. Сміла, Білоцерківський національний аграрний університет. Пані Галина пригадує: «Я змінила багато місць роботи. Довго шукала легальну працю. Врешті, розчарувавшись у таких пошуках, я створила свій бізнес і працюю сама на себе. Хоча займаюся продажами чоловічого одягу, мій власний чоловік мені не допомагає. Взагалі ніхто не допомагає: за всі рішення я сама відповідаю.»
Пані Галина вдало обрала приміщення для продажу чоловічого одягу: орендує біля станції ім. Т. Шевченка. Тобто серед покупців і місцеві, і люди, які приїжджають за покупками із сіл. Відповідно, вартість оренди теж вища, ніж в інших малолюдних районах.
Але на час карантину жінка була вимушена закрити свій магазин. Підприємиця розповідає про виклики, які постали перед її бізнесом: «Ми не виходили з дому без крайньої потреби. Приміський та міський транспорт не працював. Але ж оренду приміщення та комунальні платежі ніхто не відміняв. Навіть зараз, коли пом’якшили умови карантину, кількість покупців не збільшується. У когось немає грошей, хтось – поїхав на заробітки. Через карантин я спробувала себе в інтернет-маркетингу, створила Viber-сторінку “Карамель” для продажів.»
Щоб отримати допомогу по частковому безробіттю, пані Галина звернулася до центру зайнятості: «Тут мені розповіли які потрібні документи, допомогли їх підготувати та подати на розгляд. Через декілька днів я отримала позитивне рішення щодо виплат.»
Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – розповідає що потрібно зробити ФОПу без найманих працівників, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю: «Потрібно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності. Підготувати пакeт документів:
- заяву на отримання допомоги в довільній формі;
- копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
- довідку про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
- відомості до Додатку 2 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Оригінали документів подати до центру зайнятості в один із зручних способів:
- поштою,
- через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.
Нагадуємо, отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть і роботодавці для своїх працівників. Наразі 57 роботодавців отримають допомогу для 663 працівників.»
Підготувала А. Хоменко
Залишити відповідь