За даними обласної служби зайнятості протягом січня-травня 2021 року 340 черкащан офіційно шукали роботу в ІТ-галузі. Серед шукачів роботи – 59 осіб це люди у віці 30-34 років. Разом з тим, роботодавці у цей період заявили про потребу в 40 фахівцях цієї галузі.
Примітно, що компанії-роботодавці готові брати на роботу молодих фахівців та готові навчати “з нуля” і не вимагають досвіду роботи, а тільки профільну освіту.
У свою чергу, служба зайнятості сприяє організації професійного навчання безробітних громадян та пропонує їм безкоштовне підвищення кваліфікації за затребуваними професіями.
Щоб безробітні якнайшвидше знаходили роботу, Державна служба зайнятості пропонує підвищити, або змінити їх кваліфікацію відповідно до потреб ринку праці.
Так, наприклад цьогоріч Міністерство цифрової трансформації України, Мінекономіки України, Державна служба зайнятості, Асоціація «IT-Ukraine» та IT-академії запустили спільний пілотний проект у м. Києві, який допоможе всім охочим оцінити свій потенціал у сфері ІТ-технологій. Кошти на перепідготовку безробітних виділяє Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах затвердженого бюджету.
Державна служба зайнятості має в своєму ресурсі 11 центрів професійно-технічної освіти, тобто професійно-технічних закладів освіти для підготовки кваліфікованих робітників.
Серед роботодавців Черкаського регіону затребуваними залишаються програмісти системні, техніки-програмісти, адміністратори бази даних, дизайнери графічних робіт, інженери програмісти та ін, розповіли в обласному центрі зайнятості.
Залишити відповідь